Tábor 2012 – 4. den

Čtvrtý den jsme začali opět růžencem. Ale protože bylo nepříznivé počasí, šli jsme se ho pomodlit do kostela. Tam od pondělka byla vyndaná okna, protože je bylo třeba natřít, takže jsme v kostele byli na čerstvém vzduchu.

Vstup do fotogalerieNásledovala snídaně a po ní pak téma dne, totiž krátká katecheze na téma rozumu. Pak jsme si po verších přečetli příběh z knihy proroka Daniela o Zuzaně. Ten jsme pak rozdělili na tři části a každou část jsme přidělili jinému týmu, který se tento text pokusil zpracovat formou bibliodramatu. To je forma hry, ve které se snažíme pod vedením Božího slova co nejvíce ztotožnit s biblickými postavami a prožít tak s nimi příběh, který se četl. Cílem je tedy uvědomit si co nejvíce věrným způsobem, co postavy biblického příběhu prožívaly a jak se cítily. Je to zase jiná metoda, jak se pokusit biblický text přisvojit.

Vstup do fotogalerie Poté pak následovala mše svatá v kapli. Byl zrovna svátek sv. Prokopa. Po obědě pak se dala většina do hraní kopané. Úmyslně píši kopané a ne fotbal, protože na malém prostoru hřiště se zúčastnilo velké množství hráčů a hra tím dostala nezaměnitelný charakter, zkrátka: bylo to skutečné maso!

Vstup do fotogalerie Od 14 hodin byly na programu workshopy. Bylo možno tvořit smaltováním klíčů, křížků či dokonce koňských hlav či jsme se pokusili vytvářet nějaké výrobky z hlíny… Vznikly zajímavé a i pěkné výrobky, jak se můžete podívat v naší fotogalerii.

Od půl páté se pak soutěžilo v disciplínách zaměřených na rozum a znalosti. Týmy dostaly za úkol nasbírat co nejvíce známých rostlin, ověřily si znalosti vlajek, luštily kvíz či si vyzkoušely, nakolik znají naše ptáky. Úrovní znalostí jsme byli velmi příjemně překvapeni!

Vstup do fotogalerie Po večeři se pak dohrával turnaj v přehazované z pondělka, ve kterém nakonec zvítězili Pé-plechovky, následované Smetáčky a na konci se pak umístil tým Minimální trvanlivosti. Po oslavě pak následovala bilance a spánek.

sepsal o. Řehoř.